Rebel Wsiąść do pociągu: europa (0824968617021)

od 117,00 PLN

Wsiąść do Pociągu: Europa to polska wersja językowa popularnego, wielokrotnie nagradzanego Ticket to Ride. To gra o budowaniu linii kolejowych, a edycja „Europa” dotyczy, jak można się domyślić kolei europejskich z przełomu XIX i XX wieku.

Proste zasady sprawiają, iż osoba zupełnie w nich niezorientowana może usiąść do rozgrywki dosłownie pięć minut po zajrzeniu do instrukcji. dedykowana jest dla 2-5 osób w wieku powyżej 8 roku życia, a powoduje frajdę uczestnikom w każdym wieku.

Wszystkie części gry wyprodukowano z niezwykłą trosceą o szczegóły. Pudełko, poza mapą Europy, gromadzi ogromną liczba figurek (240 wagonów, 15 dworców), kart (110 pociągów, 46 biletów) i 5 znaczników punktacji.

Punkty zdobywamy za zajmowanie (czy także budowanie) linii kolejowych przy pomocy losowanych kart,, a także dzięki sprzedaży (realizacji) biletów na gotowych trasach. Ten z graczy, który uruchomi najdłuższą nitkę, otrzyma dopełniające punkty. Losowość, jak to w grach familijnych, jest obszerna, żeby zrównoważyć szanse pomiędzy graczami, którzy mogą być przecież w różnorodnym wieku i mieć zróżnicowany stopień zaawansowania, jeśli chodzi o gry planszowe. Jednak koniec końców, wszyscy – równocześnie młodzi, jak i starzy, przegrani i zwycięzcy – będą zadowoleni z czasu spędzonego przy stole z Wsiąść do Pociągu.