- Bio-Oil
- objętość 60 ml
- opakowanie nie zafoliowane

Bio Oil to preparat, który posiada aż cztery olejki roślinne: z nagietka, lawendowy, rozmarynowy i rumiankowy. Każdy z nich nie tylko zapobiega powstawaniu rozstępów, lecz także spłyca już istniejące. Ponadto wszystkie olejki zmniejszają blizny potrądzikowe oraz blizny pooperacyjne, równie jak pozostałe składniki preparatu - witaminy A i E. Poznaj wszystkie atrybuty pielęgnacyjne olejków roślinnych i witamin młodości.

Bio Oil to popularny preparat na rozstępy i nie tylko potrądzikowe blizny, którego działanie wynika z parametry ekstraktów roślinnych. Olejki roślinne skutecznie przywracają równowagę hydrolipidową skóry i wyrównują koloryt skóry. Pamiętaj, że pielęgnacja skóry olejkami jest produktywna tylko wtedy, gdy jest precyzyjna i systematyczna.

Jak działają jego elementy:

- olejek z nagietka ma parametry regeneracyjne, w związku z tym pomaga uszkodzonej skórze stwarzać nowe komórki. Poprawia także ukrwienie skóry i łagodzi stany zapalne, a tym samym przyśpiesza gojenie się ran i wygładza skórę pokrytą obszerniejszymi bliznami, np. Pooperacyjnymi.
- olejek lawendowy przyspiesza proces gojenia się świeżych rozstępów w odcieniu czerwonym i różowym. Zmniejsza także ryzyko powstania nowych rozstępów, w związku z tym poleca się go istotnie kobietom w ciąży. Dodatkowo olejek zniża widoczność i zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych.
- olejek rozmarynowy rozjaśnia blizny, dlatego wykorzystuje się go w celu łagodzeniu zmian trądzikowych i leczenia nowo powstałych rozstępów. Olejek rozmarynowy ma niemało atrybuty prozdrowotnych i pielęgnacyjnych, jednak nie mogą go stosować kobiety w ciąży, osoby cierpiące na nadwrażliwość skóry, uczulone na rozmaryn oraz dzieci poniżej 12. Roku życia. Jednak jego zawartość w preparacie Bio oil jest na tyle niewielka i nieszkodliwa, iż może on być dedykowany dla kobiety w ciąży.
- olejek rumiankowy rozjaśnia blizny i rozstępy oraz łagodzi i usuwa obrzęki.

Dla jakiej cery są przeznaczone olejki roślinne?
Olejki roślinne są asygnowane przeważnie dla skóry suchej i odwodnionej. Z powodzeniem mogą z nich korzystać także posiadaczki cery dojrzałej i starzejącej się.

Witamina E zniża widoczność blizn

Witamina E, potocznie nazywana "witaminą młodości", jest przeciwutleniaczem, który chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, a tym samym uniemożliwia wszelkim uszkodzeniom komórek skóry. Dzięki czemu uszkodzona tkanka szybciej się goi, dlatego olejek zawierający witaminę E nie tylko efektywnie zmniejszy szerokość i głębokość istniejących rozstępów, ale także zapobiegnie pojawieniu się nowych blizn.

Witamina A rozjaśnia rozstępy

Witamina A niszczy wolne rodniki, stymuluje do produkcji włókien kolagenowych i elastyny. W dodatku rozjaśnia skórę (w tym istniejące blizny i rozstępy) oraz wzmacnia strukturę rogową skóry, dzięki czemu jest ona bardziej oporna na rozciąganie, a co z tego wynika - na powstawanie rozstępów.