Fila Buty sportowe męskie heritage disruptor low (1010262.1fg)

od 0,00 PLN

Włoska marka Fila powstała oficjalnie w 1911 roku. Nazwa marki pochodzi od nazwiska braci, którzy byli jej założycielami. W początkowej fazie istnienia producent ta zajmowała się produkcją odzieży dla alpinistów oraz w późniejszym etapie produkcją bielizny.

sporym krokiem w rozwoju producenta było stworzenie pierwszej sportowej linii odzieży do tenisa w 1973 roku. Ważnym wydarzeniem jest także pojawienie się na rynku linii „White Line", czyli pierwszej w historii tenisa kolekcji kolorowych ciuchów.

W latach 80 Fila zdominowała rynek sportu za sprawą współpracy z gwiazdami tenisa ziemnego takimi jak Björn Borg, Boris Becker, Jennifer Capriati czy Monica Seles. W kolejnych latach oferta marki powiększyła się o kolejne dyscypliny sportu takie jak koszykówka, baseball czy piłka nożna.

najistotniej rozpoznawalnych zawodnikiem NBA grającym w obuwiu Fila był Grant Hill od którego imienia i nazwiska Fila nazwała swój model „basketów". Klapki od FILA. Nadzwyczajne klapki na basen lub do chodzenia w upalne dni.

Na otoczeniu śródstopia oraz podeszwie wypukłe aplikacje FILA.