Rejestrator jazdy – co to jest?

wideorejestrator, czyli inaczej kamera samochodowa lub rejestrator samochodowy jest to drobne urządzenie przeznaczone do montażu w pojeździe w celu monitorowania otoczenia przed pojazdem w trakcie ruchu oraz w trakcie postoju. Rejestrator jazdy wyposażony jest w szerokokątny obiektyw który zezwala na zarejestrowanie szerokiego kadru przed pojazdem. Kamery samochodowe zaopatrzone są najczęściej w ekran zezwalający na prędki podgląd zarejestrowanego materiału i na zmianę ustawień wideorejestrtora. Videorejestratory różnią się pomiędzy sobą ceną a co za tym ponadto idzie mnogością funkcji i jakością nagrywania. Dzięki szerokiej ofercie wideorejestratorów możesz wybrać model który spełni wszystkie Twoje wymogi, pokaźny wybór przystępnych modeli zezwala na dopasowanie towaru do potrzeb, a także możliwości portfela. Należy zwrócić uwagę na to że niektóre z modeli wykorzystują technikę GPS która pozwala na zapisywanie takich informacji jak lokalizacja pojazdu, szybkość poruszania się, i szybkość w momencie zdarzenia. Informacje GPS możemy dowolnie włączyć lub wyłączyć w trakcie zapisu wideo.

Kamera w samochodzie? Czy potrzebuję wideorejestratora?

Rejestrator jazdy to szczególnie praktyczne urządzenie, które wbrew pozorom, przyda się w każdym samochodzie. Podczas codziennej jazdy autem, w trakcie weekendowych wypadów, czypodczas podróży służbowych jesteśmy uczestnikami ruchu. W trakcie poruszania się po drogach warto zwrócić uwagę na to iż nie wszyscy kierowcy zachowują się odpowiedzialnie, czasami formujejąc realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Są sytuacje w których bez nagrania wideo jesteśmy pozbawieni jakikolwiek argumentów w sytuacji konieczności dochodzenia swych praw przed sądem. Kamera samochodowa czyli videorejestrator umożliwiają uchwycenie momentu zdarzenia drogowego dając nam niepodważalne argumenty w sytuacji zaistnienia takiej konieczności. Posiadanie przysłowiowego asa w rękawie może uchronić Ciebie od bezpodstawnych oskarżeń. Może być także w skrajnym przypadku argumentem do uniknięcia niesłusznie nałożonego mandatu. W dodatku funkcja GPS umożliwia skrupulatne ustalenie lokalizacji zdarzenia z starannością do kilku metrów. Jeżeli cenisz sobie uczciwość rejestrator jazdy może stać się Twoim cichym sprzymierzeńcem.

Rejestrator jazdy, kamera samochodowa Park View firmy Xblitz pozwoli Ci na spokojną codzienną jazdę jak i bezpieczną podróż. Konieczna równocześnie podczas długich wyjazdów wakacyjnych jak i podczas codziennych podróży do pracy.

Kilka powodów dlaczego warto używać rejestratora Park View
  • dowód w sytuacjach spornych przy wypadkach i kolizjach
  • szybkie ustalenie sprawcy zdarzenia drogowego
  • brak świadków nie jest już problemem
  • wielofunkcyjność: dyktafon, kamera i aparat fotograficzny
  • możliwość zgłaszania wykroczeń drogowych popełnianych przez innych kierowców
  • możliwość nagrania niespodziewanych zdarzeń

Mini kamerkę Xblitz PARK VIEW charakteryzuje możliwość równoczesnego nagrywania przodu i tyłu przy pomocy dwóch kamer. W dodatku rozdzielczość 1920×1080 sprawi że, obraz będzie widoczny, choćby w trakcie przybliżania.

Xblitz PARK VIEW pozostał wyposażony w wielki czytelny wyświetlacz 4,3’’ LCD. Pracę z rejestratorem ułatwiają dodatkowe przyciski funkcyjne i menu w języku polskim.

Wysoka rozdzielczość obrazu video – FULL HD 1920x1080p przy 25klatkach/sek, zarejestrowany obraz można wygodnie odtwarzać choćby na telewizorach o wysokiej przekątnej obrazu.
3 w 1 – komplet jest zaopatrzony w lusterko, rejestrator i kamera cofania w jednym pakiecie 3 urządzenia

Dwie kamery przód/tył – wyśmienita rozdzielczość pozwala na nagrywanie jakości fullhd 1920×1080 z przodu i na tylnej kamerze o rozdzielczości 720×480

potężny uchwyt samochodowy – kamera stabilny i wygodny system mocowania do szyby pojazdu. Potężna przyssawka zezwala na pewny i trwały montaż kamery w aucie.
Podgląd Live – samoczynny podgląd podczas tylnej kamerki z na przednim lusterku, co umożliwia luźne

wbudowany mikrofon – wyjątkowo czuły, rejestruje dźwięk w środku auta, można wyłączyć funkcję zapisu dźwięku.

wbudowany głośnik – sygnalizacja dźwiękowa wciskanych klawiszy, odtwarzanie zarejestrowanych filmów z dźwiękiem.

typ obsługiwanych kart pamięci – Trans Flash czyli lubiane karty micro SD używane także w telefonach komórkowych. Zaleca się stosowanie kart klasy 10, maksymalna obsługiwana objętość to aż 32GB.

zastosowana bateria – użyta bateria wewnętrzna (niewymienna) ma niewielką pojemność, służy ona do zapewnienia zasilania przez kilka minut po wyłączeniu zapłonu.

Materiały – wysokiej jakości, trwała i oporna plastikowa obudowa.

Funkcja SOS – samoczynne zabezpieczanie obecnie nagrywanego pliku przed nadpisaniem albo przypadkowym usunięciem, uruchamiane przez naciśnięcie trafnego klawisza.

Zoom cyfrowy – 4-krotne cyfrowe zbliżenie obrazu (należy go ustawić przed rozpoczęciem nagrywania).

G-czujnik – jest to czujka grawitacyjny, służy on do wykrywania zderzenia albo gwałtownego hamowania. W takiej sytuacji rejestrator automatycznie zabezpieczy nagrywany aktualnie plik, aby nie pozostał on nadpisany albo przypadkowo usunięty.

Detekcja ruchu – kamera będąc w stanie czuwania analizuje obraz i jeśli wykryje nagłą zmianę obrazu (czyli ruch) to uruchamia nagrywanie, które trwa aż do ustania ruchu plus kilka sekund.

samoczynny start nagrywania – rejestrator uruchamia się automatycznie i inicjuje nagrywać w chwili włączenia zapłonu auta,, a także automatycznie się wyłączy po wyłączeniu zapłonu (z kilkusekundowym opóźnieniem).

Rejestrator musi być cały czas podłączony do zasilania z gniazda zapalniczki samochodowej, i gniazdo zapalniczki musi być pod napięciem w chwili włączonego zapłonu.
Tryb monitorowania parkingu – rejestrator w stanie czuwania w zaparkowanym aucie, w momencie wykrycia uderzenia (regulowana czułość) kamera zaczyna nagrywać.

Wszystkie nasze kamery nie mają trybu pamięci masowej, a także funkcji kamery internetowej. Gniazdo USB służy tylko do ładowania

Uwaga!! wygląd kamery tylnej może różnić się w zależności od linii urządzenia

W skład zestawu wchodzą:

– Kamera
– Ładowarka
– przewód do połączenia kamery wstecznej
– Kamera wsteczna
– Instrukcje
– Gumki mocujące/uchwyty z przyssawką
– Czytnik kart pamięci

Długi czas rejestracji

Dwie minuty materiału Full HD z dźwiękiem to około 200 MB, oznacza to, że na karcie o obszerności 64 GB można zapisać około 10 godzin materiału w wysokiej jakości. Przy nagrywaniu w pętli użytkownik zawsze ma do dyspozycji ostatnie 10 godzin jazdy.

automatyczny start nagrywania

Nagrywanie obrazu można połączyć z zapłonem pojazdu. Rejestracja zostanie uruchomiona w momencie włączenia zapłonu, a także wyłączona kilka sekund po wyłączeniu zapłonu, aby skorzystać z tej funkcji urządzenie musi być podłączone do zasilania z gniazda zapalniczki samochodowej, a gniazdo musi być zasilane w chwili włączania zapłonu. Kamera będąc w stanie czuwania analizuje obraz i jeśli wykryje nagłą zmianę obrazu (czyli ruch) to uruchamia nagrywanie, które trwa aż do ustania ruchu plus kilka sekund.

Rejestrator do poprawnego działania wymaga karty pamięci, która nie znajduje się w pakiecie.

Polska dystrybucja i gwarancja

Kamery samochodowe w naszej ofercie pochodzą z polskiej dystrybucji i są objęte obsługą gwarancyjną wykonywaną na terenie Polski przez serwis dystrybutora. Na model Xblitz model Park View dystrybutor udziela 24-miesięcznej gwarancji przy zakupie przez , a także 12-miesięcznej przy zakupie związanym z działalnością gospodarczą.