w trakcie gdy uczeni na całym świecie dosłownie w pocie czoła poszukują wydajnych leków na nowotwory, pomocną dłoń podaje nam apteka przyrody. Jednym z jej skarbów jest należycie nam znany mniszek lekarski.

W ostatnim czasie opublikowano dziesiątki wiarygodnych doniesień naukowych, z których wynika, iż daje on wielką nadzieję dla ludzi zmagających się z nowotworami. Zalet mniszka jest jednak dużo więcej. To roślina o idealnej sile przywracania człowiekowi zdrowia!

Dlatego właśnie powstała ta książka. Odnajdziemy w niej niemało porad, jak za pomocą mniszka zwalczać m.in. Nowotwory, cukrzycę rodzaju 2, otyłość, niestrawność, choroby wątroby i dróg żółciowych (np. Kamicę żółciową), zaparcia, anemię, osłabienie organizmu wskutek długookresowych chorób, przeziębienie, trądzik itd.

Poradnik ten mieści dużo receptur na tanie domowe specyfiki z tej rośliny (także wspomagające organizm w walce z nowotworami i zalecane po chemio- i radioterapii). Książka ta dostarcza też rzetelnej wiedzy, jak stosować mniszek w kuchni i kosmetyce.