W grze EA SPORTS™ FIFA 22 każdy moment na boisku jest udoskonalany poprzez HyperMotion, technologię rozgrywki, która ma za zadanie w pełni zastosować możliwości PlayStation 5. Łącząc takie rozwiązania, jak Advanced 11v11 Match Capture i uczenie maszynowe, HyperMotion powoduje, iż dzięki rzeczywistym danym o ruchu fachowych piłkarzy w najszczególniej zaciętych meczach, rozgrywki w FIFA 22 są najbardziej realistyczne, responsywne i płynne w całej historii tej kolekcji.

W nowym sezonie innowacji powracają konwencjonalne tryby gry: Możesz stworzyć własny klub w trybie kariery, poczuć nostalgię dzięki kartom FIFA Ultimate Team Heroes, a także zdobywać nagrody za umiejętności prezentowane w nowej wersji rozgrywek ulicznych VOLTA FOOTBALL


technika ROZGRYWKI HYPERMOTION

kompletna nowość w EA SPORTS FIFA, wyłącznie na konsolach następnej generacji, HyperMotion po raz pierwszy w historii integruje dwie technologie, rewolucjonizując rozgrywkę futbolową:

Advanced 11v11 Match Capture

Kombinezony Xsens po raz pierwszy umożliwiają przechwytywanie ruchu 22 profesjonalnych piłkarzy grających w meczach rywalizacyjnych. Zebrane dane o prawdziwym ludzkim ruchu odpowiadają za sposób poruszania się drużyn i poszczególnych zawodników w całej grze FIFA 22.


Uczenie maszynowe

postępowy opatentowany algorytm uczenia maszynowego wykorzystuje dane z ponad 8,7 miliona zarejestrowanych klatek ruchu i w czasie rzeczywistym buduje na ich podstawie nowe animacje, które pozwalają graczom doznać żywego futbolu w najróżniejszych sytuacjach.


Autentyczny ruch całej drużyny

przełomowe kombinezony Xsens po raz pierwszy zezwalają na przechwytywanie ruchu 22 piłkarzy grających w rzeczywistych meczach rywalizacyjnych. Informacje pozyskane przy każdym dotknięciu, bloku, sprincie i pojedynku pozwoliły podnieść jakość animacji w stopniu niesłychanym dotychczas w FIFA, a rozszerzenie dynamiki rozgrywki i wyostrzenie responsywności i cech fizycznych graczy poskutkowało uzyskaniem najmocniej realistycznego ruchu w historii kolekcji.


ML - Flow

Nasz algorytm uczenia maszynowego w całości rewolucjonizuje animację w grach sportowych, gwarantując pokaźniejszą płynność i realizm. Wykorzystując dane z ponad 8,7 miliona klatek zarejestrowanych poprzez Advanced 11v11 Match Capture, algorytm uczy się, a następnie w czasie rzeczywistym wytwarza na ich podstawie świeże animacje zezwalające graczom na udoskonalone dostosowanie tempa kroków i biegu, które przekładają się na płynniejszą kontrolę nad piłką oraz dokładniejsze strzały.


Taktyczna SI

Dzięki mocy obliczeniowej PlayStation 5 taktyczna SI nadaje głębszą inteligencję wszystkim 22 zawodnikom, umożliwiając każdemu z nich lepsze zrozumienie formacji, a także ruchu własnej drużyny i przeciwników, tym samym przenosząc rozgrywkę na wyższy poziom taktycznego realizmu.

Zawodnicy ataku potrafią teraz podejmować choćby 6 razy więcej decyzji na sekundę, co daje im ulepszone rozeznanie w przypadku, efektywniejsze budowanie akcji oraz skraca ich czas reakcji w przypadku utraty kontroli nad piłką przez którąkolwiek ze stron. Z kolei dzięki udoskonalonej SI defensywnej drużyny działają dzisiaj bardziej jako jedna całość, zachowując formację podczas poruszania się po boisku i krycia pustej przestrzeni.


Dynamiczne walki w powietrzu

Nowa technologia interakcji dwóch zawodników synchronizuje ich animacje, kiedy skaczą do walki o piłkę, skutkując obszerniejszym realizmem i udoskonaloną responsywnością. Patrz, jak obrońcy i napastnicy przepychają się, pociągają i szturchają, by dojść do dośrodkowań, wybić i dalekich podań. Podczas walki o piłkę dochodzi często do ostrych starć.


Pewna kontrola nad piłką

Dzięki odświeżeniu animacji kontrolowanie piłki w FIFA 22 jest bardziej naturalne i płynne. Dłuższe animacje przy grze na dwa kontakty dają pokaźniejszą kontrolę nad piłkami z powietrza, obszerniejszą zwinność przy przyjmowaniu piłek z ziemi oraz obszerniejszą siłę podczas osłaniania piłki, aby otworzyć przed graczami świeże sposoby prowadzenia ataku.


Naturalność zawodników

Dzięki technice Advanced 11v11 Match Capture świeże animacje zawodników niebędących przy piłce, a także zachowanie otoczenia pozwala tchnąć w rozgrywkę jeszcze więcej życia. Przeciwnicy rozmawiają, wskazują palcami i ponaglają się nawzajem, co w połączeniu z dynamicznym ruchem, a także naturalnym zachowaniem tworzy jeszcze większy realizm gry i pozwala na głębszą imersję.

opis i zdjęcia ze strony PlayStation Polska