Mikser planetarny KitchenAid Artisan 5 5KSM125EOB Opływowy zarys miksera znamionuje elegancja, łatwość utrzymania w czystości, nad wyraz prosta obsługa. Bezpośredni napęd jest niezawodny, a także wytrzymały, dodatkowo zagwarantuje cichą pracę i oszczędność energii.

Uniwersalne gniazdo do montażu przystawek daje nam sporo możliwości i wszechstronność wykorzystań miksera dzięki szerokiemu wyborowi opcjonalnych przystawek. Oryginalny ruch planetarny zezwala na prędkie i skrupulatne mieszanie z napowietrzeniem mas.

budowa w całości wykonana z metalu jest nad wyraz solidna, jednostajna, a także wytrzymała. 4,8 L misa ze stali nierdzewnej służy nam do przygotowywania zarówno sporych jak i śladowych ilości produktów. 67 - punktowy system planetarnego mieszania KitchenAid Miksery KitchenAid należą do grupy mikserów planetarnych w tego typu mikserach narzędzie obraca się w misie ruchem złożonym, co oznacza że porusza się wokół własnej osi, a także jednocześnie w kierunku przeciwnym po jej obwodzie (taki sam ruch jaki wykonuje Ziemia wokół Słońca).

To za pomocą nieszablonowego, 67 – punktowego systemu planetarnego mieszania KitchenAid, mikser ubija i napowietrza efektywniej, szybciej oraz dokładniej niż miksery planetarne innych marek. Gdybyśmy śledzili drogę punktu wyróznionego na jego mieszadle, możemy zauważyć, że zbliża się on aż 67 razy do ścianek misy w trakcie jednego cyklu (w trakcie jednego obrotu mieszadła).

Niskie zużycie energii Miksera Przeprowadzony test obrazuje, iż mikser KitchenAid pobiera mniej energii od konkurencyjnych modeli przy wykonywaniu najróżniejszych zadań. Z tego powodu jest bardziej energooszczędny oraz nie przegrzewa się, co wpływa na jego trwałość.

Cicha praca Napęd z silnika przekładany jest bezpośrednio na narzędzia pracujące w misie i inne przystawki montowane na czole głowicy. W zamian paska klinowego bądź łańcucha, zastosowano koła zębate, co wpłynęło na zmniejszenie straty energii, powiększyło solidność, a na dodatek wyciszyło je.

KitchenAid proponuje szeroką gammę prostych w konstrukcji przystawek, co pozwala nam na wykonanie w szybszy i prostszy sposobów dużo męczących kuchennych czynności. Dzięki przystawkom mikser staje się wielofunkcyjnym urządzeniem, które może zmienić się w kilkanaście zróżnicowanych sprzętów, zajmując przy tym jedno miejsce.

przy pomocy dodatkowych przystawek możemy: mielić, przecierać pomidory, żurawinę, maliny (z oddzieleniem pestek i skórek), trzeć, szatkować, kroić w plasterki oraz kostkę, wałkować, przecinać i wyciskać różnorodnego rodzaju makarony, lepić domowe kiełbaski, robić lody, mielić zboża na mąkę i na płatki, wyciskać soki z cytrusów, wyciskać soki nektarowe, otwierać puszki.

warianty: 5KSM125EOB - czarny