perfumy Guess to symbol odkrywczego, kreatywnego podejścia do życia, nastawienia na spełnianie marzeń. Taka filozofia przyświecała założycielom marki, którzy przybyli do Ameryki z Maroka, żeby spełnić tutaj swój amerykański sen.

Udało się im to w 100 procentach. Początkowo marka Guess kojarzyła się wyłącznie z odzieżą. To właśnie od tego typu artykułów swą działalność zaczynali bracia Georges, Armand, Paul i Maurico Marciano. Zasłynęli oni z niesztampowego podejścia do dżinsu – materiału, który w tym czasie wychodził już z mody, a dzięki nim powrócił do łask i to jak wiadomo, nurt, który utrzymuje się do teraz.

Ich produkty odzieżowe cechowały się gustownym charakterem, były zmysłowe, postępowe, lecz też ponadczasowe. Dlatego marka zyskał sobie podziw. W dodatku stawiali oni na wygodę, na możliwość użytkowania tych rzeczy w codziennym życiu.

Promowanie takiego stylu życia – nastawionego na sukces, prestiż, jest ich znakiem rozpoznawczym, także jeśli chodzi o produkty, takie jak pachnidła. Firma Guess współpracowała z takimi osobistościami, jak Claudia Schiffer, Carla Bruni, Laetitia Casta, i Naomi Campbell.

aktualnie osobą, która ma największe znaczenie w budowaniu wizerunku producenta ma Paris Hilton. W latach 90. Guess przestał się już kojarzyć jedynie z odzieżą, gdyż wypuścił na rynek linię oryginalnych perfum, które zdobyły sobie znaczne zachwyt.

Orzeźwiające zapachy, bazujące m.in. Na nutach cytrusowych – to była nowość, która wzbudziła zainteresowanie. Perfumy Guess to wspaniała jakość i prestiż, a świadczy o tym to, że powstają one we współpracy z takimi osobistościami z tej branży, jak Honorine Blanc, Pierre Negrin, Claudette Belnavis, Ellen Molner, Steve Demercado, Antoine Lie, Francis Kurkdjian Guillaume Flavigny itd.

Cechą eksponującą tych artykułów jest połączenie dwóch inspiracji – stylem życia amerykańskim – kojarzącym się ze swobodą, wygodą, dążeniem do sukcesu, a także ze stylem europejskim – czyli tradycją, finezyjnością, zmysłowością.

Filozofia marki jest nastawiona na promowanie marzeń o spełnianiu amerykańskiego snu o sukcesie – w każdej dziedzinie życia.